Aydın Ve Nazilli’ye Spor Tesisi Neden Yapılmıyor

361 defa okundu , , , kategorisinde, 20 Oca 2019 - 01:27 tarihinde yayınlandı
Aydın Ve Nazilli’ye Spor Tesisi Neden Yapılmıyor

İYİ Parti Aydın Milletvekili Aydın Adnan Sezgin, Aydın’ın Nazilli ilçesindeki spor tesislerinin yetersizliğini ve spor eğitimi konusunda yaşanan sıkıntıları meclis gündemine taşıdı. Sezgin, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu tarafından yazılı olarak yanıtlanması talebiyle 18 Ocak tarihinde sunduğu önergede, yüksek nüfusuna ve genç nüfus oranının da yüksek olmasına rağmen Nazilli’nin, spor alanları ve tesisleri bakımından oldukça yetersiz olduğunu belirtti ve Nazilli’ye yeni spor tesisleri yapılması çağrısında bulundu.

Aydın Milletvekili Aydın Adnan Sezgin, Nazilli’de öğrenci başına düşen kapalı spor alanının 1.2 cm2 olduğunu belirterek, Nazilli’de şu anda Gençlik ve Spor Bakanlığı’na ait sadece 1 adet spor salonu bulunduğunu hatırlattı. Aydın Adnan Sezgin, “Okul ve kulüplerin tamamı bu salonda antrenman ve müsabakalarını yapmaya çalışmaktadır. Benzer nüfusa sahip illerde ise ortalama 30 civarında tesis bulunmaktadır” dedi.

Aydın ve Nazilli’de başına düşen kapalı ve açık spor alanlarının ne kadar olduğunun açıklanmasını talep eden Aydın Adnan Sezgin, Nazilli’de, Türkiye liglerinde oynayan kız basketbol, erkek basketbol, erkek hentbol takımları vardır. Yaklaşık 60 okul takımı ve bunun yanı sıra kulüp takımları, antrenman ve müsabakalarını bu salonda yapmak zorunda kalmaktadır. Bu yetersizlik nedeniyle Nazilli’nin acil olarak yeni bir spor salonuna ve antrenman salonlarına ihtiyacı vardır” şeklinde konuştu.

Aydın Milletvekili Aydın Adnan Sezgin ayrıca, Aydın ve Nazilli’de 2019 ve 2023 yıllarının sonuna kadar hangi açık ve kapalı spor tesislerinin hizmete alınması planlanmakta olduğunun kamuoyuyla paylaşılmasını talep etti.

Haber Editörü : Tüm Yazıları
Yorum Yaz