Aydınlı Şehitlerin İsimleri Okullara Verilecek

682 defa okundu , , , kategorisinde, 31 Tem 2017 - 17:59 tarihinde yayınlandı
Aydınlı Şehitlerin İsimleri Okullara Verilecek

Şehit Polis Memuru İbrahim Karaaslan’ın ismi, yapılan törenle Söke Bölge Trafik Denetleme İstasyon Amirliği’ne verilerek ölümsüzleştirildi.Vali Sayın Yavuz Selim Köşger İlçe ziyaretleri kapsamında Söke İlçesini ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Sabah saatlerinde Söke’ye gelen Vali Sayın Yavuz Selim Köşger’i Hükümet Konağı önünde İlçe Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu, Söke Belediye Başkanı Süleyman Toyran başta olmak üzere daire müdürleri karşıladı. Kaymakamlık makamında basın mensuplarını selamlayan Vali Selim Köşger, gerçekleştirdiği ziyaretle Söke’yi daha yakından tanıyacağını ve bilgiler alacağını söyledi. Geçmişte Tarım Kredi Kooperatifleri Birliği Genel Müdürlüğü de yapmış olan Vali Selim Köşger, Aydın ili ve ilçelerinin tarım sektöründeki önemini bildiğini söyledi.Vali Selim Köşger; “Söke’de özellikle pamuk tarımının kapasitesinin ne kadar büyük olduğunu biliyorum. Aydın’ın hem dünya, hem de ülke ölçeğinde önemli tarımsal ürünleri var. Bu ürünlerin korunması, teşvik edilmesi ve daha bilimsel olarak üretiminin arttırılması gerektiğini değerlendiriyorum. İnşallah tarımsal konularda da gerekli bilgileri alarak, çalışmalarımızı yoğunlaştıracağız” dedi.

Aydın’ı nasıl buldunuz sorusuna karşılık olarak, Aydın Valisi Selim Köşger; “Aydın’a gelmeden önce Aydın’ın güzelliklerini biliyorduk, ancak gelince gördük ki Aydın anlatılanlardan daha güzel bir yermiş” ifadesini kullandı.İlçe Kaymakamlığı toplantı salonunda Vali Selim Köşger’e İlçe Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu ve daire müdürlerince Söke ile ilgili brifing verildi. Brifingin ardından Vali Selim Köşger, İlçe Emniyet Müdürlüğüne geçerek çalışmalar hakkında bilgi aldıktan sonra Söke Belediye Başkanı Süleyman Toyran’a İade-i Ziyarette bulundu. Buradaki konuşmasında Aydın Valisi Selim Köşger, Belediyelerin yerel yönetimlerin en önemli parçası olduğunu belirterek; “Belediye Başkanlarımızın iki şapkası var. Biri devlet kurumu yanları diğeri ise demokrasinin gereği olarak seçilmiş olmaları. Çalışmalarımızda elbette belediyelerimizle işbirliği olacak. Bu anlamda ilimiz ve ilçelerini yakından tanırken, belediyelerimizi de ziyaret ediyoruz” dedi. Söke Belediyesi Başkanı Süleyman Toyran da Vali Selim Köşger‘e Söke ve çevresi ile ilgili bilgiler verdi ve sunum yaptı. Aydın Valisi Selim Köşger Belediyeden sonra İlçe Jandarma Komutanlığı’nı ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı. Vali Köşger, daha sonra Şehit Polis Memuru İbrahim Karaaslan’ın isminin verileceği Söke Bölge Trafik Denetleme İstasyon Amirliği’ne geçerek burada düzenlenen törene katıldı.

Törende konuşan Aydın Valisi Selim Köşger, “ Şehidimizin çok değerli ailesi, değerli meslektaşlarım bugün şehidimizin isminin bizzat vazife yaptığı bolge trafik istasyonuna verilmesi münasebetiyle burada bulunuyoruz. Ülkemizin her tarafında bir mücadele yürütülüyor. Ülkemizin daha huzur içinde daha güvenli bir ülke olabilmesi için her bir arkadaşımız kendisine tebliğ edilen görevi bilinç ve şuur içinde en iyisini yapmak için bir gayret ve fedakârlığın içinde. Kimisi doğuda Güneydoğu’da şehit oluyor. Kimisi burada vazifesinin başında. Gece gündüz, yaz kış demeden görevini yerine getiriyor. Bu vazifeyi yaparken vatana hizmet şuuruyla yapıyorlar. Kardeşimiz İbrahim Karaaslan da o şuurla görevinin başındayken Elim bir trafik kazasında şehadet mertebesine erişmiş. Şehadet mertebesi çok önemli bir mertebe bizim inancımızda peygamberlikten sonra gelen müessese. Herkese de nasip olmaz. Ailesini çocuklarını teselli edeceğimiz husus odur. Herkes şehit olamıyor. Ailelerinin hikâyelerini dinlediğimizde hepsi ailesinin göz bebeği. Hepsi çevresindeki bütün insanların sevdiği iyiliğine şahit olduğu. Hiç kimsenin gönlünü kırmamış kardeşlerimiz genelde şehitlik mertebesine erişiyor. Ben eminim ki İbrahim kardeşimizde öyledir. Kimsenin gönlünü incitmeyen ailesinin göz bebeği. İki kızının kahramanı. Öyle bir babaydı. Allah mekânını cennet eylesin, söyleyeceğimiz budur. Ben burada yapılan işe de bir vefakârlık olarak kıymet veriyorum. Emniyet camiamız kendi mensuplarına şehitlerine sahip çıkıyor. Onların ismini hiç olmazsa böyle binalarda yaşatmaya çalışıyorlar.Başta emniyet müdürümüz olmak üzere onun tüm ekip arkadaşlarına teşekkür ediyorum. Şunu da ifade etmek istiyorum. Aydınlı şehitlerimizin isimlerini bundan sonra okullara vereceğiz. İsmi olan olmayan okullarda Şehadet mertebesine erişmiş yavrularımızın isimlerini göreceksiniz. İnşallah onu da gerçekleştireceğiz. Devletimiz bu konuda elinden gelen her şeyi yapıyor. Ailelerimizin yaşam şartları konusunda çocuklarımızın geleceği hususunda her türlü ihtiyacını karşılamak konusunda tedbirlerini alıyor. Şehidimizi geri getiremeyiz onun ismini buralarda yaşatacağız inşallah, Allah utandırmasın. Bu vesile ile cümle Şehitlerimize Allah Rahmet eylesin mekânlarını cennet, bizi de şefaatlerine nail eylesin. Ailelerine sabır metanet diliyorum” dedi.

Kaynak: Aydın Valiliği

Haber Editörü : Tüm Yazıları
Yorum Yaz