Briç Şampiyonları Kuşadası’nda Devam Ediyor

349 defa okundu , , kategorisinde, 27 May 2018 - 17:39 tarihinde yayınlandı
Briç Şampiyonları Kuşadası’nda Devam Ediyor

Kuşadası Belediyesi’nin katkılarıyla Türkiye Briç Federasyonu tarafından düzenlenen Türkiye Yaz Briç Şampiyonları Kuşadası’nda devam ediyor. Şampiyonalara Türkiye ve Endonezya’dan yaklaşık yüz sporcu katılıyor.

“Briç Bir Akıl Sporudur” sloganıyla düzenlenen şampiyonaların ilk karşılaşmalarında dereceye giren takımlar kupa ve madalyalarına düzenlenen bir törenle kavuştu. Kupa törenine çok sayıda sporcu ve briç severle birlikte Kuşadası Kaymakamı Muammer Aksoy, Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı, Belediye Başkan Yardımcısı Tufan Asrav, Belediye Meclis Üyesi Hakan Turhan Türkiye Briç Federasyonu Başkanı Nafiz Zorlu, Gençlik Hizmetleri Ve Spor İlçe Müdür Vekili Canan Gürer Temiztürk katıldı.

Ödül töreninde konuşan Kuşadası Kaymakamı Muammer Aksoy, briçin bir zeka sporu olduğunu belirterek Türkiye Yaz Briç Şampiyonları’nın Kuşadası’nda yapılmasından dolayı büyük mutluluk duyduğunu ifade etti.

Kuşadası Kaymakamı Muammer Aksoy’un ardından konuşan Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı ise Türkiye Yaz Briç Şampiyonları’nın Kuşadası’nda yapılmasını sağlayan tüm kurumlara teşekkür ederek 2019 Avrupa Briç Şampiyonası ile 2020 Dünya Briç Şampiyonası’nın Kuşadası’nda yapılması için çalıştıklarını ifade etti.

Konuşmaların ardından Türkiye Briç Federasyonu Başkanı Nafiz Zorlu tarafından şampiyonaya verdikleri destekten dolayı Kaymakam Aksoy ve Belediye Başkanı Kayalı’ya teşekkür plaketi verdi. Şampiyonada dereceye giren takım ve sporcular kupa ve madalyalarını Federasyon Başkanı Nazif Zorlu ve Federasyon temsilcilerinin elinden aldı. Türkiye Yaz Briç Şampiyonları 26-27 tarihleri arasında final karşılaşmalarıyla Kuşadası Efes Kongre Merkezi’nde devam edecek.

Kaynak: Kuşadası Belediyesi

Haber Editörü : Tüm Yazıları
Yorum Yaz