Doğanbey Ve Bağarası’nda Yoğun Tempo

186 defa okundu , , kategorisinde, 01 Kas 2019 - 17:35 tarihinde yayınlandı
Doğanbey Ve Bağarası’nda Yoğun Tempo

Söke Belediyesi şantiye ekipleri aynı anda 6 farklı noktada yol yapım çalışmalarını sürdürüyor. Söke’nin merkez mahalleleri Cumhuriyet ve Çeltikçi Mahallelerinde süren çalışmaların yanında Söke’ye bağlı Doğanbey, Güzeltepe, Bağarası ve Ağaçlı Mahallelerinde de yoğun çalışma var.

Uzun süredir yoğun şikayet alan mahallelerden olan Bağarası Mahallesi’nde yol sorunu sona eriyor. Söke Belediyesi tarafından yürütülen yol yenileme çalışmaları kapsamında 52. Sokakta devam ediyor. Bağarası Mahallesi’nde Ağustos ayından bu yana 3. Sokak, 87. Sokak, 63. Sokak, 64. Sokak, 23. Sokak, 89. Sokak, 24. Sokak, 71. Sokak, 72. Sokak, 70. Sokak, 69. Sokak, Aydın Caddesi’de yol yenileme çalışmaları tamamlandı. Bu arada Kalcık yolunda asfaltlama çalışması, Kalcık ve Karaatlı arasındaki 2 km’lik yolda da blokaj çalışması tamamlandı.

Söke Belediyesi tarafından Söke’nin turizme açılan kapılarından biri olan Doğanbey Mahallesi’nde de yol yapım çalışmaları yoğun şekilde devam ediyor. Diğer taraftan Güzeltepe Mahallesi’nde yol yapım çalışması devam ederken, Ağaçlı Mahallesi’nde de bahçe yollarında düzeltme çalışması yapılıyor.

Kendi üretimi parke taşını, yine kendi ekipleri tarafından Söke’nin yolları ile buluşturan Söke Belediyesi; Söke merkez ve çevre mahallelerinde yol sorununu bitirmekte kararlı. Söke Belediye Başkanı Levent Tuncel; “Ekiplerimiz planladığımız şekilde yol yenileme çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Çevre Mahallelerde özellikle eski beldelerimiz olan Bağarası Mahallesi’nde yol çilesini sona erdireceğiz. Planlama dahilinde merkez ve çevre mahallelerimizin tümünde yol yenileme çalışmalarımız devam edecek” dedi.

Haber Editörü : Tüm Yazıları
Yorum Yaz