Gazeteciler Ve Yayıncılar Derneği Azerbaycan Yolcusu

430 defa okundu , kategorisinde, 26 Eyl 2019 - 10:38 tarihinde yayınlandı
Gazeteciler Ve Yayıncılar Derneği Azerbaycan Yolcusu

Manisa Gazeteciler ve Yayıncılar Derneği Yönetim Kurulu Toplantısı Üyelerinin katılımlarıyla Laleli’de yapıldı. Nefes Cafe’de gerçekleştirilen toplantıya Gazeteciler ve Yayıncılar Derneği Başkanı İsmail Aydın, Başkan yardımcıları Cumhur Köseoğlu, Mehmet Ali Özaltın, Ali Erbaş, Hasret Dilek, Betül Özel, Ramazan Duran, yönetim kurulu üyeleri Ümit Taydaş ve Süleyman Üstündağ katıldı.

Türkiye Azerbaycan Uluslararası Dil Tarih Medeniyet Araştırma Merkezi Derneği kapsamında yürütülen BİR FİDAN KARDEŞLİK Projesi başlatıldı. Toplantıda Anayurttan Ata Yurduna Bir Fidan Kardeşlik projesi’nin amaç ve hedefleri değerlendirilerek, kısa adı MGYD olan Manisa Gazeteciler ve Yayıncılar Derneği’nin de projeye destek çalışmaları başlatılacağı mesajı verildi.

Proje kapsamında Türkiye-Azerbaycan taraflarında mevcut bulunan iki ülkenin işbirliğine uygun olarak aynı kaderin yapısallığında yer alan, Şehit ve Gazi ailelerinin acı ve kederlerini paylaşmalarına, Medya çerçevesinde ise Gazeteci ve Yazarların emektaşlığını, ortak çalışmalarını hedefleyerek, her iki ülkenin uluslararası münasebetlerinin geliştirilmesine katkı sağlamak, mevcut engellerin kaldırılmasına aracılık etmek, ekonomik, sosyal, iletişim ve milli duyguların gelişmesinde müştereken hareket ederek bir çalışma konseyi oluşturmak hedefleniyor.

Manisa Gazeteciler ve Yayıncılar Derneği Başkanı İsmail Aydın projenin önemine değinerek, tüm dernek üyelerini Anayurttan Ata Yurduna Bir Fidan Kardeşlik projesine davet ederek, destek vereceklerini açıkladı. Toplantı sohbet ve fotoğraf çekiminin ardından son buldu.

http://izmirkulisleri.com/http://izmirdenhaberler.com/http://izmirhabercisi.com.tr/

Haber Editörü : Tüm Yazıları
Yorum Yaz