REKLAM REKLAM

İnternet Haberciliği Geleceğin Sektörü

321 defa okundu , kategorisinde, 04 Oca 2019 - 22:19 tarihinde yayınlandı
İnternet Haberciliği Geleceğin Sektörü

Tezveren Medya Grubu kurucusu Cumhur Köseoğlu, 2018 yılında İnternet haberciliğin büyüdüğünü ve geliştiğini belirterek, “Haberciliğin internet ortamında yayınlanacak olan haberler ile gelişimini sürdüreceğini ve bu şekilde geleceğin sektörü olacağını öngörüyorum” diye konuştu.

Tezveren Medya Grubu kurucusu Cumhur Köseoğlu, internet haberciliğinin yazılı basından daha hızlı ve daha interaktif bir özelliğe sahip olmasından dolayı gelişimini sürdüreceğini bildirdi. Cumhur Köseoğlu, “Günümüzde yazılı basın yani gazeteler, git gide önemini kaybediyor. Dijital ortam kadar hızlı ve etkili habercilik yapma olanağı bulunmuyor. Bu gelişim ve değişim sürecinde, İnternet habercilik sektörü de büyük önem kazanacak. 2019 yılı Tezveren Medya Grubunun yılı olacak” diye konuştu.

Cumhur Köseoğlu, haberciliğin dijital mecrada 2016 ve 2017 yıllarında büyümeye devam ettiğini ifade ederek, “Geride bıraktığımız 2018 yılında internet haber portallarına yenileri eklendi. Ancak İzmir haberciliği alanında faaliyet gösteren internet portallarının sayısını yetersiz buluyorum. Özellikle İzmir ve ilçeleri hakkında objektif yayın yapan, daha çok haber sitesine ihtiyaç olduğunu düşünüyorum. Önümüzde yılda bu ihtiyaç doğrultusunda yeni haber portalları açılacaktır. Tezveren Medya Grubu bünyesinde kurduğumuz Tezveren Haber Ajansı ve İzmir Habercisi portalları ile, Ege Bölgesi ve İzmir’in bağımsız, bağlantısız, kaliteli ve özgün haber ihtiyacını karşılayacağız.” dedi.

Tezveren Haber Ajansı

Haber Editörü : Tüm Yazıları
Yorum Yaz