Söke’de Yenikent ve Fevzipaşa Arasında Yeni Yol

374 defa okundu kategorisinde, 16 Nis 2018 - 17:39 tarihinde yayınlandı
Söke’de Yenikent ve Fevzipaşa Arasında Yeni Yol

Söke’nin Yenikent Mahallesi ile Fevzipaşa Mahallesi arasında açılan yeni yol mesafeyi kısaltacak. Yol sadece mesafeyi kısaltmakla kalmayacak, hastane yolu trafik akışını da rahatlatacak.

Söke Belediye Başkanı Süleyman Toyran’ın talimatıyla başlatılan çalışmada ulaşım ağına önemli bir yol kazandırılıyor. Söke Fehime Faik Kocagöz Devlet Hastanesi yanından başlayan yeni yol Fevzipaşa Mahallesi eski otobüs durakları yanı Esin Sokak’a bağlanacak. Yol açma çalışmaları hız kazanırken, Söke Belediye Başkanı Süleyman Toyran çalışmaları yakından takip ediyor. Toplam 800 metre uzunluğundaki yeni yol 12 metre genişliğinde olacak.

Yol yenileme çalışmalarıyla adından söz ettiren ve son 4 yılda bir milyon metrekareyi aşan yol yenileme çalışması yapan Söke Belediye Başkanı Süleyman Toyran; “Söke’de ulaşım ağını rahatlatacak yeni alternatif yollar yaratmak adına da çalışmalarımız var. Yenikent ve Fevzipaşa mahalleleri arasında akalan kalan bu yeni yol da mesafeyi kısaltacağı gibi, trafiğin rahatlaması yönünden de fayda sağlayacak. Çalışmayı kısa sürede tamamlamayı hedefliyoruz” dedi.

Kaynak: Söke Belediyesi

 

Haber Editörü : Tüm Yazıları
Yorum Yaz